Menu
Licznik odwiedzin: 8989103
Aktualności
Doradztwo specjalistyczne w zakresie tworzenia CUS
16.08.2023
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, w ramach projektu „Kooperacja – efektywna i skuteczna” zaprasza podmioty, które rozważają podjęcie działań zmierzających do utworzenia centrów usług społecznych, do skorzystania z doradztwa specjalistycznego. Zakres doradztwa będzie obejmował zagadnienia związane m.in.: z tworzeniem i funkcjonowaniem CUS, a także zlecaniem usług społecznych zgodnie z założeniami CUS.
Zapraszamy na dwudniowe spotkanie pn.: „Usługi – nowe perspektywy”
18.05.2023
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze serdecznie zaprasza do udziału w dwudniowym spotkaniu pn. „Usługi – nowe perspektywy”
12 - 13.06.2023 roku w Ruben Hotel przy al. Konstytucji 3 Maja 1a w Zielonej Górze,
realizowanym w ramach projektu partnerskiego pn. „Kooperacja – efektywna i skuteczna” w ramach Osi Priorytetowe II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.5 Skuteczna pomoc społeczna Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
V Cykl szkoleń specjalistycznych z zakresu zarządzania i organizacji usług społecznych
18.05.2023
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, zaprasza do udziału w V cyklu szkoleń – realizowanych zgodnie z wymogami Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 marca 2020 roku w sprawie szkoleń dla pracowników centrów usług społecznych. Szkolenia zostało zaplanowano w formule zdalnej w zakresie 3 modułów:
IV Cykl szkoleń specjalistycznych z zakresu zarządzania i organizacji usług społecznych
20.04.2023
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, zaprasza do udziału w IV cyklu szkoleń – realizowanych zgodnie z wymogami Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 marca 2020 roku w sprawie szkoleń dla pracowników centrów usług społecznych. Szkolenia zostało zaplanowano w formule zdalnej w zakresie 3 modułów:
Moduł I: Zarządzanie i organizacja usług społecznych (60 h dydaktycznych);
Moduł II: Opracowanie i realizacja indywidualnych planów usług społecznych (52h dydaktyczne);
Moduł III: Organizacja społeczności lokalnej (57h dydaktycznych).
Szkolenia organizowane są w ramach projektu „Kooperacja – efektywna i skuteczna”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.5 Skuteczna pomoc społeczna.
OSZACOWANIE WARTOŚCI ZAMÓWIENIA
27.03.2023
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze w ramach oszacowania wartości zamówienia zaprasza do przesyłania wstępnej kalkulacji kosztów na realizację „Kompleksowej organizacji i przeprowadzenia dwudniowego spotkania podsumowującego działania diagnostyczne oraz zaprezentowania koncepcji centrów usług społecznych i deinstytucjonalizacji” realizowanej w ramach projektu partnerskiego pt. „Kooperacja – efektywna i skuteczna” w ramach Osi Priorytetowe II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.5 Skuteczna pomoc społeczna Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zaproszenie do oszacowania
27.01.2023
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, w ramach oszacowania wartości zamówienia zaprasza do przesyłania wstępnej kalkulacji kosztów na realizację „Akademii Projektowania Usług Społecznych dla przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz trzeciego sektora (NGO) z terenu województwa lubuskiego ” realizowanej w ramach projektu partnerskiego pt. „Kooperacja – efektywna i skuteczna” w ramach Osi Priorytetowe II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.5 Skuteczna pomoc społeczna Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zaproszenie do oszacowania
09.01.2023
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze w ramach oszacowania wartości zamówienia zaprasza do przesyłania wstępnej kalkulacji kosztów na realizację „Superwizji indywidualnej i/lub grupowej ” realizowanej w ramach projektu partnerskiego pt. „Kooperacja – efektywna i skuteczna” w ramach Osi Priorytetowe II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.5 Skuteczna pomoc społeczna Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Superwizja
02.01.2023
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze informuje, iż w związku z ostateczną weryfikacją podmiotów zainteresowanych skorzystaniem z superwizji w ramach projektu „Kooperacja – efektywna i skuteczna” uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety znajdującej się pod linkiem poniżej.
Link do ankiety:
https://forms.gle/TyzaGUvd7hADRHjD6
Ankietę należy odesłać do 9 stycznia 2023 r.
Jednocześnie podkreślamy, iż superwizja skierowana jest wyłącznie do jednostek z terenu gmin, które przekształciły się lub rozważają przekształcenie się lub utworzenie centrum usług społecznych (CUS).
III Cykl szkoleń specjalistyczne z zakresu zarządzania i organizacji usług społecznych
15.11.2022
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, w ramach projektu „Kooperacja – efektywna i skuteczna”, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 marca 2020 roku w sprawie szkoleń dla pracowników centrów usług społecznych zaprasza do udziału w szkoleniach specjalistycznych dla kierowników, koordynatorów usług społecznych oraz organizatorów społeczności lokalnej, w tym dla pracowników ośrodków pomocy społecznej.
Panel teoretyczny szkolenia zakończony
09.11.2022
W dniach:
11 – 12 październik 2022 r.
24 – 25 październik 2022 r.
7 – 8 listopad 2022 r.
w ramach projektu „Kooperacja – efektywna i skuteczna” zrealizowano panel teoretyczny szkolenia dla osób świadczących bezpośrednie usługi społeczne m. in. asystentów/opiekunów osób niepełnosprawnych, opiekunów środowiskowych lub asystentów/opiekunów osób starszych.
W szkoleniu wzięły udział 24 osoby, przedstawiciele m.in. domów pomocy społecznej, ośrodków pomocy społecznej z tereny województwa lubuskiego. Uczestnicy spędzili 40 godzin efektywnej pracy, pogłębiającej i utrwalającej ich wiedzę z zakresu świadczenia usług opiekuńczych oraz asystenckich, a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Spotkania szkoleniowe poprowadził Pan Piotr Frołowicz reprezentujący Spółdzielnię Socjalną „Grupa Alivio Spn.s”.
Dziękujemy za obecność oraz aktywne uczestnictwo w szkoleniu.