Top menu

Studia podyplomowe

Wydział Polityki Społecznej Departamentu Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego informuje o rozpoczęciu rekrutacji kandydatów na II edycję studiów podyplomowych w ramach projektu 1.45 „Kształcenie kadry zarządzającej instytucji pomocy i integracji społecznej w formie studiów podyplomowych”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – realizowanego przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, Departament Polityki Społecznej  uprzejmie informuje, że Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich w Warszawie,  w dniu 13 lipca br.  zwróciło się z prośbą  o rozpoczęcie rekrutacji kandydatów na II edycję studiów podyplomowych w ramach projektu 1.45 „Kształcenie kadry zarządzającej instytucji pomocy i integracji społecznej w formie studiów podyplomowych”, określając następujące zasady i kryteria:

1. Na studia podyplomowe mogą być skierowane wyłącznie osoby, posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych – licencjackich lub magisterskich, zatrudnione w:

  • jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej  /regionalny ośrodek polityki społecznej, powiatowe centrum pomocy rodzinie, ośrodek pomocy społecznej, dom pomocy społecznej, placówka specjalistycznego poradnictwa, w tym rodzinnego, placówka opiekuńczo-wychowawcza, ośrodek adopcyjno-opiekuńczy, ośrodek wsparcia, ośrodek interwencji kryzysowej/;
  • Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego;
  • centrum integracji społecznej,

na stanowiskach kierowniczych (dyrektor, kierownik, zastępca dyrektora/kierownika, kierownika działu) wraz z kadrą kierowniczą średniego stopnia lub wskazani przez kierownika jednostki pracownicy, którzy mogą w przyszłości ubiegać się o stanowiska kierownicze.

2. W studiach podyplomowych w ramach projektu mogą brać udział osoby, które nie brały udziału w I-szej edycji studiów.  Pierwszeństwo mają osoby, które z uwagi na  unieważnienie  postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, nie rozpoczęły studiów w I-szej edycji.

3. Z każdej instytucji pomocy i integracji społecznej oraz Wydziału Polityki Społecznej  będzie przyjęty na studia przynajmniej jeden pracownik.

Uprzejmie prosimy, aby wyboru pracownika kierowanego na studia dokonywano według jednolitych zasad uwzględniających m.in. zajmowane stanowisko (preferencje dla kadry kierowniczej ), jakość pracy, stałość stosunku pracy – umowa o pracę na czas nieokreślony.

4. Warunkiem koniecznym przyjęcia pracownika na studia jest zgoda jego bezpośredniego przełożonego .

5. Zgodnie z założeniami projektu studia podyplomowe mogą odbywać się na następujących kierunkach:

  • Zarządzanie instytucjami pomocy społecznej;
  • Organizacja pomocy społecznej;

- zakres tematyczny studiów musi być zgodny z obowiązującymi przepisami określającymi minimum programowe dla specjalistów organizacji pomocy społecznej ( przedmioty nauczania
i godziny);

  • Administracja i zarządzanie dla kadry kierowniczej administracji publicznej,
  • Zarządzanie informacją w instytucjach publicznych,
  • Zarządzanie polityką społeczną,
  • Zarządzanie gospodarką społeczną,
  • Zarządzanie i marketing,
  • Ekonomia społeczna,
  • Zarządzenie funduszami europejskimi.

6. W przypadku potwierdzonego zgłoszeniami zainteresowania innymi, poza wymienionymi kierunkami studiów, przez dużą liczbę kandydatów (25-30), Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich podejmie starania mające na celu wybór wykonawcy odpowiedniego kierunku studiów.

7. W celu zapewnienia kształcenia na kierunkach zgodnych z potrzebami pracowników i polityką kadrową w poszczególnych jednostkach, prosimy o przeprowadzenie naboru na wybrane przez pracowników kierunki studiów 

8. Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich  opublikuje na swojej stronie internetowej informację o wykonawcach usługi: studia podyplomowe.

9. Rozpoczęcie studiów planowane jest w październiku/ listopadzie 2010 roku. O dokładnym terminie rozpoczęcia studiów i o miejscu przeprowadzania zajęć dydaktycznych poinformują uczestników studiów poszczególne uczelnie.

10. Studia odbywać się będą w systemie zjazdów dwudniowych weekendowych (sobota, niedziela).

11. Uczestnicy studiów podyplomowych będą mieli zapewnione – poza usługą edukacyjną na wybranym kierunku studiów- niezbędne pomoce dydaktyczne, materiały promocyjne (np. długopisy, teczki, notesy), wyżywienie, zakwaterowanie.

12. Uczestnicy studiów będą zakwaterowani w hotelu co najmniej dwugwiazdkowym w pokojach co najmniej 4-osobowych, którego standardy określają ustawa o usługach turystycznych (Dz. U.
z 2004r. Nr 223 poz. 2268 z późn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (Dz. U. z 2006r. Nr 22 poz 169).

13. Uczelnia zapewnia każdemu studentowi podczas jednego zjazdu dwa posiłki obiadowe oraz jednego śniadania i jednej kolacji. Wyżywienie będzie spełniać wymagania aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia. Świadczenie usług żywienia odbywać powinno się zgodnie z przepisami ustawy z dnia 25 sierpni8a 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2006 r. Nr 171 poz. 1225 z póź. zm.).

14. Uczelnia zwracać będzie koszty podróży z miejsca zamieszkania studenta do miejsca, w którym prowadzone będą zajęcia. Przewiduje się zwrot kosztów w kwocie do 100 zł. na jeden zjazd  na jednego studenta (na podstawie udokumentowanego wydatku). W przypadku osób zamieszkałych w miejscowości, w której odbywają się zajęcia, przysługuje im zwrot kosztów dojazdu środkami komunikacji publicznej, jednak w uzasadnionych przypadkach możliwe jest rozliczenie kosztów dojazdu samochodem prywatnym. Warunkiem rozliczenia kosztów podróży samochodem prywatnym będzie złożenie władzom uczelni oświadczenia o braku możliwości dojazdu komunikacją publiczną na odbywające się zajęcia i z powrotem oraz uznanie za zasadne przez uczelnię dojazdu samochodem prywatnym na zajęcia (szczególnie w przypadku osób z miast, w których odbywać się będą studia podyplomowe).

15. Uczelnie, przyjmując kandydata na studia będą wymagać przedłożenia dokumentów uprawniających do podjęcia studiów podyplomowych, tzn. dyplomu ukończenia studiów I stopnia (licencjat) lub studiów magisterskich, a także kopii dowodu osobistego, zdjęcia do legitymacji i ewentualnie do dyplomu ukończenia studiów.

16. Uczestnicy studiów będą zobowiązani do systematycznego udziału w zajęciach dydaktycznych według harmonogramu zajęć, usprawiedliwiania nieobecności na zjazdach, systematycznego uzyskiwania wpisów w indeksie oraz zaliczania przedmiotów zgodnie z kartą egzaminacyjną, wypełniania kart ewaluacji, ankiet, kwestionariuszy w trakcie trwania studiów i po ich zakończeniu.

17. W przypadku wyczerpania puli środków na studia podyplomowe CRZL zastrzega sobie możliwość zmniejszenia proporcjonalnie liczby uczestników, w poszczególnych województwach.

18. Warunkiem zaliczenia studiów jest spełnienie wszystkich wymagań (obecność i udział w zajęciach oraz zaliczenie studiów), określonych w planie studiów.

19. Uczestnik studiów będzie zaliczał zajęcia w terminach przewidzianych planem studiów oraz składa egzaminy w sesji określonej planem studiów i zgodnie z jej harmonogramem.

20. Po otrzymaniu na egzaminie oceny niedostatecznej uczestnikowi studiów przysługuje prawo do zdawania jednego egzaminu poprawkowego z każdego niezdanego przedmiotu.

21. W przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności na egzaminie w ustalonym terminie uczestnik ma prawo wyłącznie do jednego terminu egzaminu.

22. W razie choroby lub innej nieusprawiedliwionej nieobecności uczestnika studiów na egzaminie w wyznaczonym terminie, przysługuje mu przywrócenie terminu egzaminu.

23. W stosunku do uczestników, którzy nie zaliczyli toku studiów wydaje się decyzję o skreśleniu z listy uczestników.

24. Rezygnacja ze studiów następuje poprzez złożenie przez uczestnika studiów pisemnego oświadczenia.

25. Skreślenie z listy uczestników studiów nastąpi w przypadku:

a)  braku usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach dydaktycznych na więcej niż dwóch zjazdach w semestrze.
b)  zakończeniu stosunku pracy z pracodawcą z przyczyn zależnych od uczestnika studiów,
c)  niezaliczenia semestru.

W celu dokonania pełnej rekrutacji na studia podyplomowe z uwzględnieniem powyższych zasad, prosimy o nadesłanie zgłoszenia kandydatów – według załączonej tabeli, oraz następujących dokumentów:

1)  zgody bezpośredniego przełożonego na podjęcie studiów podyplomowych;
2)  zaświadczenia potwierdzającego zatrudnienie w jednostce pomocy społecznej na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, z podaniem stanowiska pracy;
3)  kserokopii dyplomu ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich.

Zgłoszenia wraz z dokumentami prosimy przesłać w terminie do  dnia  27 lipca 2010 roku , na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, Departament Polityki Społecznej, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra.  

Informacje w sprawie rekrutacji pod. nr tel. 068 45-65-541 lub 068 46-65-483.

Grudzień
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Multimedia