Top menu

„Profilaktyka a Ty" Ogólnopolska Akcja Edukacyjno – Artystyczna VI Przystanek PaT

W imieniu pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego w Warszawie Departament Infrastruktury Społecznej zaprasza do włączenia się w działania społecznościowe i zachęcenie kreatywnej młodzieży do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjno - Artystycznej organizowanej pod nazwą VI Przystanek PaT Ostrołęka/Kadzidło 2011, która odbędzie się w dniach 5-10 lipca br .

Ideą projektu jest tworzenie ogólnopolskiej (a w przyszłości międzynarodowej) społeczności, promującej wśród młodzieży zdrowy styl i modę na życie bez uzależnień. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać bezinteresownie dla drugiego człowieka w swojej społeczności lokalnej.

Akcja „Przystanek PaT” jest integralną częścią całorocznego programu PaT organizowaną na początku wakacji. W 2009 roku Akcja została objęta patronatem Europejskiego Roku Kreatywności
i Innowacji, a w 2010 program PaT został przyjęty do Europejskiej Kampanii w sprawie Narkotyków. W ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” w 2011 roku Akcja „Przystanek PaT” otwierać będzie Prezydencję Polski w Unii Europejskiej w obszarze Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości EUCPN.

Gospodarzem ogólnopolskich „Przystanków PaT” było dwukrotnie województwo warmińsko – mazurskie (Miłomłyn i Nidzica) oraz trzykrotnie – mazowieckie (Płock, Garwolin i Warszawa). Pierwszy w Polsce regionalny Przystanek PaT odbył się na Śląsku (Ruda Śląska). Stałymi, aktywnymi partnerami programu Pat są województwa: podlaskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Cieszą też kolejne, nowe inicjatywy współdziałania w ramach autorskich projektów z województwa łódzkiego, lubuskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Każdego roku w Akcję zaangażowane są lokalne władze oświatowe, samorządowe, Policja i media. Dobrą praktyką stosowaną corocznie jest wsparcie finansowe przez samorządowców i dyrektorów placówek edukacyjnych
(w zakresie transportu i wyżywienia) lokalnych grup młodzieży uczestniczącej w „Przystanku PaT”.

Przez pięć dni odbywają się bezpłatne warsztaty artystyczne prowadzone przez zawodowych instruktorów. Można wziąć udział m.in. w zajęciach teatralnych, wokalnych, tanecznych, literackich, plastycznych, recytatorskich, dziennikarskich, iluzjonistycznych, charakteryzatorskich i technicznych.

 W programie przewidziane są również warsztaty profilaktyczne, rozmowy filozoficzne, koncerty oraz spektakle w wykonaniu grup teatralnych z Polski i Europy. Ostatniego dnia, podczas finału Akcji uczestnicy prezentują efekty swojej pracy warsztatowej przed zaproszonymi gośćmi: przedstawicielami ministerstw,  instytucji i organizacji, samorządów, wyższych uczelni, mediów, a także znanych i cenionych artystów.

Lipcowa Akcja będzie wyjątkową okazją do wymiany międzynarodowych i krajowych doświadczeń oraz zaprezentowania lokalnych inicjatyw o charakterze edukacyjno-profilaktycznym. Zachęcam do wzięcia udziału  w „VI Przystanku PaT” młodzież oraz obserwatorów z Państwa środowiska.

Szczegółowe informacje na temat Akcji oraz programu PaT można uzyskać na stronie internetowej www.pat.policja,gov.pl . W Gabinecie KGP zagadnienie koordynuje Zespół Promocji Bezpieczeństwa Publicznego (tel. 22-60-117-26, 22-60-119-99, 22-60-118-80, pat@policja.gov.pl ).

Listopad
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Multimedia