Top menu

Porozumienie w sprawie prowadzenia procedur adopcyjnych przez ośrodki adopcyjne funkcjonujące na terenie województwa lubuskiego na 2014 r.

Uprzejmie informujemy, że dniu 18 grudnia br. w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze zostało podpisane kolejne na 2014 rok porozumienie w sprawie prowadzenia procedur adopcyjnych przez ośrodki adopcyjne funkcjonujące na terenie województwa lubuskiego. W szczególności porozumienie dotyczy działania terytorialnego ośrodków adopcyjnych i zasad współpracy na terenie województwa.

W spotkaniu uczestniczyli: Jakub Piosik, dyrektor ROPS w Zielonej Górze; Beata Kiecana, zastępca dyrektora ROPS w Zielonej Górze; Małgorzata Walkowska, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego; Bogusław Zaraza, kierownik Wydziału Polityki Społecznej Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego; Lucyna Hoffman – Czyżyk, dyrektor Ośrodka Adopcyjnego „Żar” w Żarach; Ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego w Gorzowie Wlkp Monika Pietrzak,  p.o. kierownika Ośrodka Adopcyjnego w Gorzowie Wlkp.; Iwona Zwierzchowska, kierownik Ośrodka Adopcyjnego w Zielonej Górze;

Ośrodki adopcyjne ustaliły wspólnie, iż nadal w 2014 roku, w zakresie załatwiania spraw przez interesantów w sprawach dotyczących zawiadomień o możliwości zakwalifikowania dziecka do przysposobienia, będą podejmować działania, w ramach przepisów prawa i zgodnie z dokonanymi ustaleniami:

1)  Ośrodek Adopcyjny w Zielonej Górze obejmuje swoim działaniem teren powiatu: zielonogórskiego, krośnieńskiego, nowosolskiego, wschowskiego, miasto Zielona Góra,

2)  Ośrodek Adopcyjny w Gorzowie Wlkp. obejmuje swoim działaniem teren powiatu: świebodzińskiego, gorzowskiego, słubickiego, sulęcińskiego, międzyrzeckiego, miasto Gorzów Wlkp.,

3)  Ośrodek Adopcyjny "Żar" w Żarach obejmuje swoim działaniem teren powiatu: żarskiego i żagańskiego,

4)  Diecezjalny Ośrodek Adopcyjny w Gorzowie Wlkp. obejmuje swoim działaniem teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego oraz sprawy w ramach akcji „Okno Życia”.

Na spotkaniu podjęto również wspólny wniosek o opracowanie stanowiska na konwent Marszałków oraz na konwent Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej, dotyczącego zmiany art. 164  ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej w zakresie terminu kwalifikacji dzieci do przysposobienia.

Ponadto Jakub Piosik zapoznał uczestników spotkania z planowaną w I kwartale 2014 roku organizacją konferencji w dotyczącą tematyki adopcji.

Grudzień
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Multimedia