Menu
Licznik odwiedzin: 8899350
Informacja o podpisaniu Umowy pomiędzy Województwem Lubuskim i Uniwersytetem Zielonogórskim
W dniu 19 lipca 2011 r. o godzinie 11.00 w Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego, Budynek Rektoratu, ul. Licealna 9 odbyło się spotkanie, podczas którego została podpisana Umowa Partnerska dotycząca Projektu: „Życie Lubuszan. Współczesność i perspektywy” realizowana w partnerstwie Województwo Lubuskie/Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego Departament Infrastruktury Społecznej i Uniwersytet Zielonogórski.
Projekt jest realizowany w ramach Priorytetu VII. Promocja integracji społecznej. Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej. Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Umowę podpisali: wicemarszałek Maciej Szykuła i prof. dr hab. Czesław Osękowski, JM Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Jest to wspólna inicjatywa, potwierdzająca dobrą współpracę między samorządem a uczelnią. Podejmowane działania poprzez połączenie nauki i praktyki świadczą o obustronnym zainteresowaniu w zakresie roli badań i rozwiązywaniu problemów społecznych.
Zgodnie z umową Projekt będzie realizowany w partnerstwie. Jego liderem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Departament Infrastruktury Społecznej. Partnerem jest Uniwersytet Zielonogórski, który równocześnie będzie odpowiedzialny za metodologiczne i merytoryczne opracowanie koncepcji badawczej, przeprowadzenie badań terenowych, zaprezentowanie wyników badań na konferencji, opracowanie raportu z badań, opracowanie monografii w oparciu o badania.
Planowany projekt badań przewiduje szczegółową analizę zjawiska wykluczenia społecznego i potencjalnych zagrożeń w wymiarze przestrzennym, jednostkowym i grupowym z uwzględnieniem jego podstawowych uwarunkowań.
Celem głównym projektu badawczego będzie: określenie sytuacji społeczeństwa województwa lubuskiego pod kątem stanu i zagrożenia wykluczeniem społecznym ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, osób bezrobotnych, starszych, ubogich oraz rodzin.