Top menu

NIEBAWEM LUBUSKIE TARGI AKTYWNOŚCI I BIZNESU SPOŁECZENEGO

30.06.2017

Już po raz drugi odbędą się Lubuskie Targi Aktywności i Biznesu  Społecznego. Tym razem przeszło 30 podmiotów ekonomii społecznej z województwa lubuskiego zaprezentuje się ze swoją ofertą w Gorzowie Wielkopolskim, w dniach 1 i 2 lipca br. Targi  organizowane są wspólnie przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze oraz Lubuski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Gorzowie Wlkp.

Nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Zielonej Górze

29.06.2017

Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Zielonej Górze:

  1. Stanowisko: Podinspektor w Wydziale Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego  – 2 osoby
  2. Charakter stanowiska: stanowisko do spraw postępowania administracyjnego
  3. Wymiar czasu pracy: pełny etat

Szkolenia z zakresu specjalizacji II stopnia specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny

28.06.2017

Wydział Polityki Społecznej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze informuje, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu POWER realizowanego przez Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Ministerstwa planuje przeprowadzenie szkoleń z zakresu specjalizacji I i II stopnia specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny. 

Samorząd Województwa Lubuskiego wspiera Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp.

16.06.2017

W dniu 14 czerwca br. Romuald Gawlik Wicemarszałek Województwa Lubuskiego wraz z Jakubem Piosikiem Dyrektorem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze przekazali w formie darowizny Komendzie Wojewódzkiej  Policji w Gorzowie Wlkp. urządzenia typu „DrugWipe 6 S” do badania głównych grup narkotyków w ślinie. Darowiznę przyjął Krzysztof Sidorowicz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.

LUBUSKIE INICJATYWY MŁODZIEŻOWE

13.06.2017

Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe to projekt, który ma pobudzić grupy młodzieżowe, samorządy szkolne, studenckie do współpracy z liderami, opiekunami, a także kooperacji międzypokoleniowej, ma też promować postawy i aktywność obywatelską wśród młodych mieszkańców Województwa Lubuskiego.

INAUGURACJA KAMPANII SPOŁECZNEJ "LUBUSKI WŁĄCZNIK. LIDER BIZNESU SPOŁECZNEGO"

05.06.2017

W DNIU 05 CZERWCA br., startuje II edycja kampanii społecznej pn. „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider Biznesu Społecznego” . Organizatorem Kampanii jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze w partnerstwie z regionalnymi mediami oraz Regionalnym Komitetem Rozwoju Ekonomii Społecznej. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na działalność podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa lubuskiego.
Ważnym elementem kampanii jest konkurs pod tym samym hasłem „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider Biznesu Społecznego”.

„KONKURSU LADY D. im. KRYSTYNY BOCHENEK” ETAP WOJEWÓDZKI (WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE)

05.06.2017

Celem konkursu jest uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet, zamieszkałych na stałe na terenie województwa lubuskiego, wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich postaw.

PIKNIKOWA NIEDZIELA W DRZONKOWIE

05.06.2017

W dniu 04 czerwca 2017 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbył się Lubuski Piknik Zdrowia . Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze został współorganizatorem wydarzenia.

Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych

Lipiec
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Multimedia