Menu
Licznik odwiedzin: 8885453
AKTUALNOŚCI
ROPS w Poznaniu ogłasza IV turę naboru grantów do Inkubatora „Włącznik Innowacji Społecznych”
07.10.2021
Inkubator to miejsce poszukiwania, wypracowywania, testowania, ewaluowania i upowszechniania innowacyjnych pomysłów pozwalających na skuteczniejsze niż dotąd włączenie społeczne osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Poszukiwane są osoby, organizacje, instytucje i firmy, które chcą tworzyć dla nich nowe, bardziej efektywne rozwiązania. Obszar włączenia społecznego, wokół którego koncentrują się działania Inkubatora, jest tu rozumiany bardzo szeroko. Obejmuje on w szczególności wyzwania w zakresie integracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwalczania ubóstwa, ułatwienia dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych. Innowatorzy zapewnieni będą o wsparciu merytorycznym, organizacyjnym oraz finansowym.
Konsultacja projektu „Programu współpracy Województwa Lubuskiego z organizacjami pozarządowymi w 2022 roku”
07.10.2021
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza do konsultacji projektu „Programu współpracy Województwa Lubuskiego z organizacjami pozarządowymi w 2022 roku”. Uwagi można wnosić do 18 października 2021 r.
Informacja o rozpoczęciu konsultacji oraz projekt Programu do pobrania w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze:
Zaproszenie do oszacowania
06.10.2021
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze w ramach oszacowania wartości zamówienia zaprasza do przesyłania wstępnej kalkulacji kosztów na wykonanie usług:
Zadanie nr 1.
Świadczenie usług doradcy gminnego w Mieście Gorzów Wielkopolski w ramach projektu „Azymut – Samodzielność ”.
Zadanie nr 2.
Świadczenie usług doradcy gminnego w Gminie Gubin w ramach projektu „Azymut – Samodzielność ”.
I. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.
II. Wstępne oszacowanie kosztów, z podaniem ceny netto oraz ceny brutto, prosimy sporządzić na załączonym formularzu oszacowania (załącznik nr 2).
III. Wstępne oszacowanie kosztów należy przesłać w wersji elektronicznej do dnia 11 października 2021 roku do godz. 9:00 na adres e-mail sekretariat@rops.lubuskie.pl .
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel.: 68 323 18 87.
IV. Zamawiający informuje, że przesłana wycena nie jest wiążąca dla Zamawiającego i nie stanowi podstaw do zawarcia umowy.
OFERTA ZIELONOGÓRSKIEGO TOWARZYSTWA HIPOTERAPEUTYCZNEGO
06.10.2021
Informujemy, że w dniu 30 września br. do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze złożona została uproszczona oferta realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 z późn. zm.) przez Zielonogórskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne na zadanie pn.: „Mikołajkowy zawrót głowy” - o dotację w wysokości 10.000 zł.
III otwarty konkurs ofert
05.10.2021
Zarząd Województwa Lubuskiego ogłasza III otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadań publicznych w latach 2021 - 2022 na terenie województwa lubuskiego w obszarze wsparcia osób niepełnosprawnych – prowadzenie mieszkań wspomaganych dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym autyzmem i zespołem Aspergera w Gminie Gubin i Mieście Gorzów Wielkopolski w ramach projektu pn. „Azymut – Samodzielność”.
Inicjatywa Stowarzyszenia „Ex Dono”
04.10.2021
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego, to również nowy projekt „Koniec Wakacji Od Alimentów”. W ramach działań prawnicy Stowarzyszenia udzielają nieodpłatnego wsparcia prawnego studentom, rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i uczęszczającym do żłobków w postępowaniach egzekucyjnych poprzez m.in. pomoc w redagowaniu wniosków egzekucyjnych, ustalaniu wysokości przysługujących odsetek i analizie sposobów egzekucji. Efektem takiej pomocy mają być skuteczne i szybkie postępowania. Działania są kierowane do odbiorców z całego Województwa Lubuskiego. Stowarzyszenie zaprasza do kontaktu pod nr tel.: 577 77 20 31 lub drogą mailową: ex-dono@o2.pl.
Nabór kandydatów na wolne stanowisko
29.09.2021
Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko:
Zakończyło się czwarte – ostatnie szkolenie z cyklu przeciwdziałania przemocy w rodzinie
28.09.2021
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze zorganizował trzydniowe szkolenie metodą interaktywno – warsztatową pn.: „Przemoc wobec dziecka”, w którym wzięło udział 17 uczestników: przedstawicieli instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Szkolenie odbyło się w terminie 22 - 24 września 2021 r. w Hotelu Baranowski w Słubicach. Spotkanie to zamknęło cykl czterech 3-dniowych szkoleń, których realizatorem był Artur Cienkosz – Ośrodek Psychoprofilaktyki Nowa Perspektywa, Centrum Profilaktyki i Reedukacji Atelier, Acrentalcars z siedzibą w Krakowie. Szkolenie prowadził Jacek Popów - trener, pedagog resocjalizacyjny, penitencjarysta, specjalista w obszarze pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie, interwent systemowy w rodzinie, interwent kryzysowy, posiadający bogate doświadczenie szkoleniowe z zakresu przeciwdziałania przemocy, zachowań prospołecznych, asertywności, komunikacji interpersonalnej, uzależnień, pracy ze sprawcą przemocy.
Cykl szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie współfinansowany jest ze środków budżetu państwa w ramach realizacji ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
W październiku br. odbędzie się dodatkowe szkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którym do tej pory nie udało się wziąć udziału w szkoleniach przez nas organizowanych. Proszę śledzić stronę polityka-spoleczna.lubuskie.pl w październiku!
STRATEGOR - bezpłatne materiały i usługi dla gmin
28.09.2021
Fundacja Polskiej Akademii Nauk wraz z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej realizuje Projekt STRATEGOR związany z tematyką Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych, w ramach którego można skorzystać z BEZPŁATNYCH MATERIAŁÓW I USŁUG, które są dostępne dla przedstawicieli wszystkich jednostek samorządu terytorialnego, ośrodków pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie i ROPS-ów w całym. Projekt dotyczy ujednolicenia metodologii aktualizacji/ opracowania, wdrożenia, monitorowania i ewaluacji strategii rozwiązywania problemów społecznych (SRPS). Rekomenduje go Minister Rodziny i Polityki Społecznej.
W ramach projektu dostępne są bezpłatne usługi:
- Platforma e-learningowa – SZKOLENIE ON-LINE (oraz dostęp do Podręcznika Metodycznego, bazy wiedzy, narzędzi wspomagających, dobrych praktyk)
- Dostęp do rozbudowanego PODRĘCZNIKA METODYCZNEGO – wiedza istotna
w obecnych uwarunkowaniach społeczno-gospodarczych (aspekt aktualizacji, opracowania, wdrożenia czy monitorowania SRPS) - wraz z pakietem narzędzi wspomagających.
- Bezpłatne indywidualne DORADZTWO SPECJALISTYCZNE.
- WEBINARIA dotyczące różnych aspektów i obszarów SRPS.
W przypadku pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradczym Makroregionu Zachodniego Fundacji Polskiej Akademii Nauk mailowo zachod@fundacja-pan.lublin.pl lub telefonicznie 503 431 487 lub 609 128 788. Aby przystąpić do projektu należy przesłać formularz rekrutacyjny (w załączeniu lub do pobrania ze strony):
https://www.projektstrategor.pl/wp-content/uploads/2021/03/FORMULARZ-UCZESTNIKA_10.03.pdf na adres: Biuro Doradcze Makroregionu Zachodniego Fundacji Polskiej Akademii Nauk ul. Kombatantów 34 p.605 B, 66-400 Gorzów Wlkp.
Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej projektu, na której znajdziecie Państwo szczegółowe informacje związane z możliwością przystąpienia do projektu: https://www.projektstrategor.pl/