Menu
Licznik odwiedzin: 8883926
AKTUALNOŚCI
,,Fabryka kwalifikacji" i ,,Azymut"
27.01.2022
Miło nam poinformować, że Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Gorzowie Wlkp. realizuje obecnie następujące projekty:
1. „Fabryka kwalifikacji – zdobądź pracę dzięki nowym umiejętnościom” . Projekt skierowany jest do biernych zawodowo mieszkańców woj. lubuskiego, powyżej 30 roku życia o niskich kwalifikacjach. W ramach projektu uczestnicy mogą skorzystać z doradztwa zawodowego, szkoleń zawodowych, staży oraz pośrednictwa pracy. W ramach szkoleń oraz staży wypłacane są stypendia szkoleniowe.
2. „Azymut – lepsza przyszłość. Aktywizacja NEET w dobie COVID-19” . Projekt skierowany jest do biernych i bezrobotnych niezarejestrowanych w UP mieszkańców woj. lubuskiego, w wieku do 29 roku życia, nie uczących się w trybie dziennym. W ramach projektu uczestnicy mogą skorzystać z doradztwa zawodowego, szkoleń zawodowych, staży oraz pośrednictwa pracy. W ramach szkoleń oraz staży wypłacane są stypendia szkoleniowe.
Nabór kandydatów na wolne stanowisko
26.01.2022
Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Zielonej Górze:
Nowy Partner Lubuskiej Karty Dużej Rodziny
25.01.2022
Miło nam poinformować o przystąpieniu kolejnego Partnera do Lubuskiej Karty Dużej Rodziny. Tym razem swoją deklarację złożyła firma Grzegorz Białowąs ,,SZPULKA” z siedzibą przy ul. Szkolnej 20, 49-120 Karczów. Sklep oferuje 5% zniżkę na cały asortyment , w tym również na rzeczy objęte promocją wewnętrzną. Polecamy zakładkę Lubuska Karta Dużej Rodziny https://polityka-spoleczna.lubuskie.pl/pl/Lubuska-Karta-Duzej-Rodziny
Zapraszamy na stronę naszego Partnera: https://posciel-szpulka.pl/
Program „Od zależności ku samodzielności”
25.01.2022
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło otwarty konkurs ofert na finansowe wsparcie projektów w ramach programu „Od zależności ku samodzielności”.
Do konkursu mogą przystąpić podmioty, które realizują zadania na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin, w tym:
- jednostki samorządu terytorialnego;
- organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2020 r., poz. 1507 ze zm.);
- podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 pkt 1-3 cyt. ustawy.
Celem głównym Programu jest umożliwienie osobom z zaburzeniami psychicznymi przezwyciężenie trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znalazły, której własnym staraniem, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości nie są w stanie samodzielnie pokonać.
Prawo do życia w świecie bez przemocy
21.01.2022
31 grudnia 2021 roku rozpoczęła się realizacja projektu „Prawo do życia w świecie bez przemocy”. Realizuje go jako Lider Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, a Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej są partnerami merytorycznymi. Projekt ten obejmuje działania w dwóch modułach - lokalnym dla Zielonej Góry i regionalnym dla 8 powiatów Województwa Lubuskiego.
Moduł lokalny w Zielonej Górze obejmuje:
- spotkania w szkołach podstawowych, przedszkolach i żłobkach nt radzenia sobie z przemocą,
- grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy,
- warsztaty umiejętności wychowawczych,
- program terapeutyczno-psychologiczny dla osób stosujących przemoc,
- poradnictwo specjalistyczne w TKOPD/Ośrodku Interwencji Kryzysowej
- konferencja dla seniorów dot. przeciwdziałania przemocy domowej i w instytucjach pomocowych,
- konferencja pn. „Mądre rodzicielstwo dzieci do 6 roku życia”
Moduł regionalny w 8 powiatach obejmuje:
- szkolenia dla przedstawicieli 8 powiatów w zakresie przeciwdziałania przemocy i sytuacji kryzysowych,
- mobilny psycholog.
A w ramach działań informacyjnych zaplanowane są artykuły w prasie i audycje w radiu.
Będziemy informować Państwa o realizacji poszczególnych działań i możliwości uczestnictwa w nich na naszej stronie oraz na stronie lidera www.tkopd.pl
Projekt realizowany jest od 31 grudnia 2021 do września 2023 i jest realizowany w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Samorządy powiatowe zakwalifikowane do uczestnictwa w programie pn. ,, Program wyrównywania różnic między regionami III”
19.01.2022
Oddział Lubuski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że wszystkie samorządy powiatowe z terenu województwa lubuskiego zostały zakwalifikowane w 2022 roku do uczestnictwa w programie pn. ,,Program wyrównywania różnic między regionami III”.
W związku z tym, w ramach ww. programu możliwe jest udzielenie dofinansowań ze środków PFRON w następujących obszarach:
Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej
12.01.2022
Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie ze środków z budżetu państwa w latach 2022-2026 realizacji zadania publicznego pn. „Prowadzenie niepublicznego ośrodka adopcyjnego na terenie województwa lubuskiego”
Obszar: działania wynikające z ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2020 r. poz. 821 z późn. zm.), obejmujące w szczególności: prowadzenie ośrodków adopcyjnych oraz podmiotów, którym zlecono realizację zadań z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej
I. Informacje ogólne:
-
W związku z ogłoszeniem przez Zarząd Województwa Lubuskiego otwartego konkursu ofert na wsparcie ze środków z budżetu państwa w latach 2022-2026 realizacji zadania publicznego pn. „Prowadzenie niepublicznego ośrodka adopcyjnego na terenie województwa lubuskiego” Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze zaprasza do wskazania przedstawicieli organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3. ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 z późn. zm.) na kandydatów
do komisji konkursowej opiniującej złożone oferty. - Celem niniejszego ogłoszenia jest wyłonienie kandydatów na członków komisji konkursowej wskazanych przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ww. ustawy.
-
Udział w pracach komisji konkursowej jest nieodpłatny i za uczestnictwo
w posiedzeniach komisji, jej członkom nie przysługuje zwrot kosztów podróży. - Zgłoszenie kandydata nie jest jednoznaczne z uczestnictwem w komisji konkursowej.
II. Wymagania stawiane kandydatom:
W skład komisji konkursowej wchodzą osoby wskazane przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, które spełniają łącznie następujące kryteria:
- Nie reprezentują organizacji/podmiotów biorących udział w konkursie.
- Nie pozostają wobec wnioskodawców biorących udział w konkursie w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który mógłby budzić uzasadnione wątpliwości, co do bezstronności.
III. Zadanie komisji konkursowej:
Zadaniem komisji konkursowej jest opiniowanie złożonych ofert w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie ze środków z budżetu państwa w latach 2022-2026 realizacji zadania publicznego pn. „Prowadzenie niepublicznego ośrodka adopcyjnego na terenie województwa lubuskiego” ogłoszonego na podstawie uchwały nr 231/3154/21 Zarządu Województwa Lubuskiego z dnia 21 grudnia 2021 roku.
IV. Miejsce i termin złożenia dokumentu:
Zgłoszenia na załączonym formularzu (podpisanym przez kandydata oraz osobę upoważnioną do składania oświadczenia woli w imieniu organizacji/podmiotu zgłaszającego) należy przesłać drogą elektroniczną: sekretariat@rops.lubuskie.pl lub pocztą na adres Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze przy Al. Niepodległości 36, 65-042 Zielona Góra do dnia 19.01.2022 r. do godz. 15.30.
ROPS w Krakowie zaprasza na III Maraton Innowacji
12.01.2022
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie zaprasza na III Maraton Innowacji!
Podczas maratonu projektowania będziemy wspólnie szukać, kształtować i prototypować rozwiązania dla wyzwań związanych z wykluczeniem społecznym – adresowanych do osób starszych, z niepełnosprawnościami, osób opuszczających pieczę zastępczą, zakłady karne, bezdomnych, długotrwale bezrobotnych oraz wielu innych, którzy wymagają wsparcia, aby dobrze funkcjonować w społeczeństwie.
Więc informacji tutaj: https://rops.krakow.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-iii-maraton-kreowania-innowacji-spolecznych
URZĄD NIECZYNNY 07.01.2022
30.12.2021
Szanowni Państwo, 7 STYCZNIA 2022 r. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze będzie nieczynny. Wszelkie dane kontaktowe (numery telefonów oraz adresy mailowe do poszczególnych komórek organizacyjnych) znajdą Państwo w zakładce Kontakt.