Top menu

Zapraszamy do udziału w szkoleniu z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Szanowni Państwo, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze ogłasza nabór uczestników na 3-dniowe szkolenie z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn. ,, Prawne aspekty przeciwdziałania przemocy” ,  obejmujące wyczerpującą tematykę z zakresu, m.in.:

  • Omówienie ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie;
  • Omówienie przestępstw przeciwko rodzinie i opiece popełnianych z użyciem przemocy, uregulowanych w Kodeksie karnym;
  • Omówienie kar możliwych do orzeczenia wobec sprawców przemocy domowej na gruncie Kodeksu karnego;
  • Omówienie art. 12a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie
  • Formy pomocy udzielanej osobie dotkniętej przemocą - podstawy prawa medycznego, zasady udzielania świadczeń zdrowotnych osobie doznającej przemocy oraz dokumentowania doznanych w wyniku przemocy obrażeń ciała.
  • Zasada dokumentacji wszelkich działań w toku procedury „NK” - § 10 Rozporządzenia;
  • Omówienie art. 9c ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie;
  • Prawne możliwości zobowiązania do opuszczenia przez sprawcę przemocy domowej lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym w świetle nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego
  • Aspekty prawne postępowania dotyczącego pomocy dziecku dotkniętemu przemocą w rodzinie.

Szkolenie odbędzie się w dniach 15 – 17 września 2021 roku w RESTAURACJA HOTEL BARANOWSKI Tadeusz Baranowski, ul. Transportowa 4c 69-100 Słubice. Maksymalna liczba uczestników  szkolenia – 20 osób. Harmonogram szkolenia znajdą Państwo w załączniku .

Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, specjalistycznych ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości (policji, żandarmerii wojskowej, straży miejskiej, prokuratorów, sędziów, kuratorów sądowych, służby więziennej itd.), ochrony zdrowia (lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych itd.), gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, oświaty (nauczycieli przedszkolnych, pedagogów szkolnych, psychologów, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych itd.)  instytucji, kościołów i związków wyznaniowych oraz organizacji  pozarządowych działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz na rzecz jej ochrony z terenu województwa lubuskiego.

Zapraszamy do zgłaszania uczestnictwa w szkoleniu do 3 września br . za pomocą formularza online, który znajduje się TUTAJ

Szkolenie jest bezpłatne, finansowane ze środków budżetu państwa w ramach realizacji ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Delegujący pokrywa koszty podróży.

Szczegółowych informacji udzielają: Anna Sygutowska Kierownik Wydziału Polityki Społecznej
 oraz Magdalena Bugaj Inspektor Wydziału Polityki Społecznej pod nr tel. 68 3231888.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. W przypadku dużego zainteresowania (przekroczonej ilości wolnych miejsc) zastrzegamy sobie prawo do zakwalifikowania na szkolenie maksymalnie dwóch osób
 z jednego zakładu pracy.

Listopad
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Multimedia