Menu
Licznik odwiedzin: 8994756
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W WARSZTATACH MEDIALNYCH
Szanowni Państwo, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze ogłasza nabór uczestników na jednodniowe warsztaty w wymiarze 4,5 h zegarowych pn. KSZTAŁTOWANIE WIZERUNKU INSTYTUCJI POMOCY SPOŁECZNEJ W MEDIACH dla kadry zrządzającej jednostkami pomocy społecznej z terenu województwa lubuskiego.
Cele i treści warsztatu:
- Zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności potrzebnych do kreowania spotkania z mediami
- Poznanie specyfiki wystąpień medialnych – wywiad-konferencja-informacja prasowa
- Poznanie technik budowania relacji w przestrzeni medialnej
- Narzędzia przydatne w przygotowywaniu wypowiedzi dla dziennikarza oraz wystąpień przed kamerą
- Opanowywanie napięcia, stresu i tremy przy wystąpieniach medialnych
-Poznanie technik radzenia sobie z trudnymi pytaniami, pytaniami agresywnymi
(„odcięcie”, “Zdarta płyta”, wyrażenie przekonania, odpowiedzi na pytania hipotetyczne)
- Specyfika kontaktu z mediami w sytuacjach kryzysowych.
Warsztaty odbędą się 8 grudnia 2021 r . w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej przy ul. Aleja Niepodległości 36, 65-042 Zielona Góra. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza online do dnia 7 grudnia br., dostępnego TUTAJ
Warsztaty są bezpłatne . Uczestnicy pokrywają tylko koszty dojazdu. Uczestnikami mogą być osoby, które pełnią funkcje kierowników/dyrektorów w jednostkach pomocy społecznej. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Wszyscy zakwalifikowani zostaną poinformowani osobiście w dniu 7 grudnia do godz. 13.30.
Trener prowadzący Artur Doliński : doktor nauk humanistycznych, pracownik Instytutu Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, od ponad 20 lat prowadzi Gabinet Wsparcia Wychowawczego pracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi znajdującymi się w kryzysie. W badaniach naukowych podejmuje problem zachowań ludzi w różnych kontekstach sytuacji społecznych, korekcji zachowań ryzykownych w relacjach międzyludzkich oraz psychologii zarządzania relacyjnego. Autor ponad 40 książek i artykułów z zakresu pracy z ludźmi. Prelegent w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach i seminariach naukowych. Pełnił obowiązki Kierownika Zakładu Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej, kieruje studiami podyplomowymi Resocjalizacja oraz Akademia Trenera Grupowego. Twórca koncepcji Zarządzania Relacyjnego oraz koncepcji liceum ogólnokształcącego dla młodzieży, która nie radzi sobie z tradycyjnym systemem edukacji.