Menu
Licznik odwiedzin: 8994483
Projekt pn. "Pracownik 30+warty zachodu!" realizowany przez Centrum Innowacyjnego Biznesu Tomasz Osak
Zgodnie z Wytycznymi w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskich Funduszu Społecznego w obszarze rynku pracy na lata 2014-2020, Centrum Innowacyjnego Biznesu Tomasz Osak przekazuje informacje o projekcie realizowanym w terenie województwa Lubuskiego.
Centrum Innowacyjnego Biznesu Tomasz Osak , ul. Pomorska 53, 70-812 Szczecin., na terenie województwa lubuskiego realizuje projekt pn. „Pracownik 30+warty zachodu!”, realizowany jest w ramach Działania 6.2 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy niezarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego na lata 2014-2020.
Projekt skierowany jest do 60 osób (w tym z niepełnosprawnościami) w wieku 30 lat i więcej, zamieszkujących województwo lubuskie w tym 36 kobiet i 24 mężczyzn:
a) 60 osób to osoby pozostające bez pracy, w tym 48 kobiet i 32 mężczyzn (100% uczestników to osoby bierne zawodowo).
b) 3 osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, w tym 2 kobiety i 1 mężczyzna;
c) 60 osób o niskich kwalifikacjach, w tym 48 kobiet i 32 mężczyzn;
d) 12 osób mających 50 lat i więcej, w tym 7 kobiet i 5 mężczyzn.
O udział w Projekcie ubiegać mogą się wyłącznie osoba fizyczna, która w momencie składania dokumentów rekrutacyjnych oraz rozpoczęcia udziału w pierwszej formie wsparcia w Projekcie spełnia wszystkie niżej wymienione kryteria:
a) znajduje się w przedziale wiekowym 30 lat i więcej,
b) zamieszkuje teren województwa lubuskiego,
c) pozostaje bez zatrudnienia (jest osobą bierną zawodowo),
d) nie kształci się (nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
e) nie szkoli się (nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, ciągu ostatnich 4 tyg.),
f) znajduje się w trudnej sytuacji na rynku pracy: mają 50 lat i więcej; są osobami niepełnosprawnymi w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnienia osób niepełnosprawnych (DZ. U. z 2018r. poz. 511) a także osoby z zaburzeniami psychicznymi, w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2017r. poz. 882, z późn. zm.); są kobietami; posiadają niskie kwalifikacje, ich wykształcenie jest na poziomie nie wyższym niż ponadgimnazjalne (ISCED 3).
Celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zwiększenie możliwości zatrudnienia 60 osób (36K i 24M) bez pracy, niezarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy jako bezrobotne w wieku 30 lat i więcej, pozostające poza rynkiem pracy, zamieszkałych na terenie województwa Lubuskiego poprzez wzrost kompetencji i kwalifikacji, realizację stażu oraz przedstawienie oferty pracy.
Uczestnikom projektu oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie:
- Poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy
- Indywidualnego wsparcia psychologicznego lub coachingu
- Kursów/szkoleń umożliwiających nabycie/podniesienie kwalifikacji i kompetencji zawodowych, niezbędnych na rynku pracy wraz z zewnętrznym egzaminem;
- Realizacji płatnych staży zawodowych, prowadzących do zdobycia trwałego zatrudnienia
Dodatkowo uczestnikom zapewniamy:
1. Trenerów, doświadczonych specjalistów, praktyków, mentorów;
2. Jednorazowe stypendium szkoleniowe w wysokości proporcjonalnej do zrealizowanego wymiaru godzin;
3. Zwrot kosztów dojazdu;
4. Pomoc w znalezieniu pracy.
SZKOLENIA/KURSY:
Szkolenia/kursy zostaną dobrane indywidualnie dla każdego uczestnika, zgodnie ze zdiagnozowanymi w Indywidualnym Planie Działania (IPD) predyspozycjami uczestników oraz potrzebami lokalnych firm. Wszystkie szkolenia/kursy zakończą się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego nabycie, podwyższenie lub dostosowanie kompetencji niezbędnych na rynku pracy.
STAŻ:
Staż realizowany przez okres 3 miesięcy ma na celu nabycie umiejętności do samodzielnego wykonywania pracy, zwiększenie mobilności międzysektorowej oraz nabycie doświadczenia w środowisku pracy.
REKRUTACJA:
Rekrutacja prowadzona będzie w sposób ciągły na terenie województwa lubuskiego, aż do utworzenia podstawowych list obecności wraz z listą osób rezerwowych. Rekrutacja do projektu odbywać się będzie dwuetapowo:
I etap: ocena formalna – złożenie poprawnie wypełnionego kompletu dokumentów rekrutacyjnych, przyznanie punktów rekrutacyjnych (obligatoryjnych i dodatkowych);
II etap: rozmowa kwalifikacyjna z doradcą zawodowym – określenie motywacji oraz indywidualnych predyspozycji kandydat -a/ki.
Harmonogram planowanego wsparcia w projekcie
- grudzień 2019r. - styczeń 2021r. - Rekrutacja Uczestników do udziału w projekcie
- styczeń 2020r. - styczeń 2021r. - Realizacja indywidualnego doradztwa zawodowego
- luty 2020r. - czerwiec 2021r. - Realizacja staży zawodowych
- luty 2020r. - maj 2021r. - Realizacja indywidualnych form wsparcia w postaci Coachingu oraz Pośrednictwa pracy dla Uczestników projektu
Zapraszamy do kontaktu