Top menu

5 MEDALI SZYMONA SOWIŃSKIEGO PODCZAS MISTRZOSTW EUROPY

Wielki sukces odniósł zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START w Zielonej Górze - Szymon Sowiński, podczas Mistrzostw Europy niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, które odbyły się w dniach 2-7 czerwca w Granadzie.

Podopieczny trenera Marka Maruchy zdobył aż 5 medali, w tym dwa złote i trzy srebrne. Mistrzostwo Europy zdobył w swojej koronnej konkurencji - pistolecie sportowym na 25 m, w którym zdobył srebrny medal na Igrzyskach w Tokio. Bezapelacyjnie najlepszym był również w pistolecie pneumatycznym, srebrny medal wywalczył w pistolecie standard. Natomiast wraz kolegami z reprezentacji zdobył dwa srebrne medale drużynowo: w pistolecie pneumatycznym oraz w pistolecie sportowym. Niewiele zabrakło, aby dorzucił do swojego „worka” z medalami jeszcze jeden, zajmując 4 miejsce w pistolecie dowolnym na 50m.  Szymon jest czołowym zawodnikiem  niepełnosprawnym na świecie w strzelectwie sportowym, który reprezentuje wysoki poziom sportowy. Jego sukcesy są dobrą zapowiedzią przed najważniejszym wydarzeniem sportowym: Igrzyskami Paraolimpijskimi Paryż 2024.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!