Top menu

OGŁASZAMY VI EDYCJĘ KONKURSU LUBUSKI WŁĄCZNIK. LIDER BIZNESU SPOŁECZNEGO

17.05.2021

Dziś (17 maja 2021 r.) rusza VI edycja konkursu  „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider Biznesu Społecznego”.

Organizatorem ww. przedsięwzięcia jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze (ROPS) w partnerstwie z Regionalnym Komitetem Rozwoju Ekonomii Społecznej (RKRES),  a także regionalnymi mediami.

Założeniem konkursu jest wzmocnienie pozycji lubuskich podmiotów ekonomii społecznej (stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, spółek non profit, centrów integracji społecznej), a także wyróżnienie jednostek samorządu terytorialnego województwa lubuskiego oraz ich jednostek organizacyjnych, które w aktywny sposób wspierają III sektor oraz przedsiębiorstwa społeczne.

Bezpośrednim celem Konkursu jest wybór:

a) trzech podmiotów ekonomii społecznej, które wykazały się wyjątkową postawą w czasie pandemii w szczególności realizowały działania mające na celu walkę ze skutkami pandemii lub działania wspierające społeczność lokalną w tym okresie;

b) trzech jednostek samorządu terytorialnego lub ich jednostek organizacyjnych, które są najbardziej zaangażowane w rozwój sektora ekonomii społecznej, a także najaktywniej wspierają i współpracują z podmiotami ekonomii społecznej.

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO DNIA 30.06.2021 r.

Samorząd Województwa Lubuskiego wspiera Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp.

12.05.2021

W dniu 12 maja br. Łukasz Porycki Wicemarszałek Województwa Lubuskiego wraz z Jakubem Piosikiem Dyrektorem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze przekazali w formie darowizny Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. urządzenia typu „DrugWipe 6 S” do badania głównych grup narkotyków w ślinie. Darowiznę przyjęli: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Paweł Muszyński oraz Z-ca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Ewa Szewczyk. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze zakupił 130 szt. narkotestów na kwotę 11 934,00 zł brutto. Zarząd Województwa Lubuskiego w dniu 23 marca 2021 r. podjął uchwałę nr 176/2317/21 w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie w formie darowizny przez Województwo Lubuskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze dla Skarbu Państwa - Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. urządzeń typu „DrugWipe 6S” do badania głównych grup narkotyków w ślinie. 

Z doświadczenia i opinii Policji wynika, że urządzenia te są najbardziej praktyczne i przedstawiają najbardziej rzeczywiste wyniki w trakcie badania. Ponadto przedmiotowe urządzenia spełniają wymogi rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 lipca 2014 r. w sprawie wykazu środków działających podobnie do alkoholu oraz warunków i sposobu przeprowadzania badań na ich obecność w organizmie (Dz. U. 2014, poz. 948). 

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej od wielu lat wspiera w działaniach poprawiających bezpieczeństwo na drogach Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp., przekazując w darze narkotesty. Przedmiotowe urządzenia zakupione zostały w celu ograniczenia szkód zdrowotnych i patologicznych zachowań na drogach województwa lubuskiego i zostaną wykorzystane w pracy policjantów garnizonu lubuskiego. Zadanie wpisuje się również w realizację „Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii”.

ZAPROSZENIE DO OSZACOWANIA KOSZTÓW WYKONANIA USŁUGI PRZYGOTOWANIA MATERIAŁÓW SZKOLENIOWYCH DLA KANDYDATÓW DO PRZYSPOSOBIENIA DZIECKA

12.05.2021

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Ośrodek Adopcyjny w Zielonej Górze prosi o oszacowanie kosztów usługi obejmującej: przygotowanie materiałów szkoleniowych dla kandydatów do przysposobienia dziecka z zakresu:

INFORMACJA O WYNIKU NABORU

11.05.2021

na stanowisko psychologa wymiar czasu pracy 1/1 etat w Ośrodku Adopcyjnym w Gorzowie Wlkp.

Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej

11.05.2021

Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2021 r. na terenie województwa lubuskiego w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

NOWA DROGA - wsparcie osób młodych opuszczających zakłady karne lub areszty śledcze

07.05.2021

Stowarzyszenie POSTIS, we współpracy z Centralnym Zarządem Służby Więziennej, prowadzi wsparcie dla bezdomnych byłych więźniów w wieku do 30 lat. Wsparcie ma na celu ochronę osób bezdomnych opuszczających jednostki penitencjarne w kraju przed zakażeniem koronawirusem i zarażaniem innych osób w przestrzeni publicznej, przede wszystkim poprzez zapewnienie im tymczasowego mieszkania. Pomoc bezdomnym będzie udzielana co najmniej do 30 listopada 2021 r. Program pomocy polega na opłaceniu osobie uprawnionej tymczasowego mieszkania (stancji) na okres 2 miesięcy, zakupie środków higieny osobistej i żywności w formie e-kodu do sklepu oraz wsparciu psychologa i wolontariusza w formie e-porady. Proponowane wsparcie ma charakter wyłącznie doraźny i nie jest programem wychodzenia z bezdomności. Z uwagi na trudną sytuację epidemiczną w kraju i możliwość wsparcia w projekcie byłych więźniów, którzy opuścili jednostki penitencjarne w czasie ostatnich 2 lat Stowarzyszenie POSTIS może objąć wsparciem również młodych, bezdomnych byłych więźniów przebywających w województwie lubuskim.

Wojewódzki Program wyrównywania szans osób niepełnosprawnych i przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu oraz pomocy w realizacji zadań na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych na lata 2021 – 2030

04.05.2021

26 kwietnia 2021 roku Sejmik Województwa Lubuskiego przyjął Wojewódzki Program wyrównywania szans osób niepełnosprawnych i przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu oraz pomocy w realizacji zadań na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych 2021 – 2030

„Aktywizacja osób pozostających bez pracy będących w szczególnie niekorzystnej sytuacji na rynku pracy w powiecie słubickim (VII)”

28.04.2021

Powiat Słubicki/ Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach

realizuje projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO- Lubuskie 2020

„Aktywizacja osób pozostających bez pracy będących w szczególnie niekorzystnej sytuacji na rynku pracy w powiecie słubickim (VII)”

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w wieku 30 lat i więcej będących w szczególnie niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, tj. :

-  kobiet,

- osób z niepełnosprawnościami,

- osób długotrwale bezrobotnych,

- osób o niskich kwalifikacjach,

- osób w wieku 50 lat i więcej

Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej wynosi 602 950,96 zł

Ogólna wartość projektu RPO- Lubuskie 2020 realizowanego przez

Powiat Słubicki/Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach w 2021 roku wynosi 709 354,07 ( w tym środki na finansowanie kwoty podatku VAT 59.248 zł)

Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Słubicach : www.pupslubice.pl

Grudzień
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Multimedia