Top menu

Grupa dla kobiet samotnie wychowujących dzieci „Samotna mama – samotna kobieta?”

Samotna mama często kojarzy się z samotną kobietą. Pozostanie samej z dzieckiem to stan, w którym traci się poczucie bezpieczeństwa. Towarzyszy temu uczucie dużego lęku, niepewności, a często również bezradności...

Kiedy rodziców jest dwoje, pomagają sobie, dzielą się obowiązkami i razem pokonują trudności. Samotne macierzyństwo wiąże się natomiast z problemami zarówno materialnymi lub zawodowymi, jak i emocjonalnymi. 

To zmiana nie tylko dla dziecka, ale przede wszystkim dla mamy, która często rezygnuje ze swoich potrzeb, bo z dnia na dzień nie staje się przecież odważniejsza, bardziej zorganizowana, twardsza i wytrzymalsza. Z czasem zaczyna brakować sił i pojawiają się kłopoty z poradzeniem sobie z codziennością. Często mama pozostaje wówczas samotna ze swoimi myślami, trudnościami, uczuciami. 

Adresatki:

Grupa kierowana jest do kobiet samotnie wychowujących dzieci i chcących poukładać sobie życie w taki sposób, aby samotne macierzyństwo mogło oznaczać nie tylko szczęśliwe dziecko, ale i szczęśliwą mamę. 

Cele:

Poprzez poszukiwanie odpowiedzi na pytania dotyczące Twojej sytuacji, możesz odnaleźć siebie na nowo, zdefiniować potrzeby, lub odzyskać siły czy chęci do życia. Zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami i tym, jak radzić sobie z poczuciem osamotnienia.

Podczas cyklicznych spotkań, poprzez interakcje i współdziałanie w grupie będziesz miała możliwość podzielenia się w bezpiecznym miejscu swoimi myślami i emocjami, by poszukać dobrych dla siebie rozwiązań i poradzić sobie w samotnym macierzyństwie. 

Spotkania:

  • termin rozpoczęcia: 16 kwietnia 2014
  • czas trwania: 10 spotkań
  • grupy odbywają się 1 raz w tygodniu w środy w godzinach 17.00 – 18.30
  • liczebność grupy: 6-12 osób
  • grupa ma charakter zamknięty
  • koszt uczestnictwa: 50 zł za 10 spotkań (po 25 zł za miesiąc) płatne przelewem na początku trwania grupy lub jeśli w ratach, to na początku każdego miesiąca pierwszej sesji każdego miesiąca. Zajęcia dofinansowane są ze srodków Urzędu Miasta Zielonej Góry w ramach projektu pt. „Dom bez przemocy – 3 edycja”, prowadzonego przez Centrum Zdrowia „Sanitas”
  • nieobecność na sesji w trakcie trwania grupy nie zwalnia z poniesienia całego kosztu uczestnictwa za dany miesiąc
  • miejsce: Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju, Zielona Góra, ul. Niecała 2g, I piętro, sala nr 5 

Osoba prowadząca:

Anna Ucińska – coach, psychoterapeutka Gestalt w trakcie certyfikacji, pedagog

Zadzwoń i przyłącz się do grupy: 534 865 875

Kwiecień
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Multimedia