Top menu

Szkolenia z nowych technologii pracowników 45+

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich w Warszawie z inicjatywy Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Działania 1.2 „Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej”, Priorytet I „Zatrudnienie i integracja społeczna” PO KL rozpoczyna realizację projektu systemowego „Szkolenia z nowych technologii pracowników 45+ zatrudnionych w instytucjach pomocy i integracji społecznej ze szczególnym uwzględnieniem pracowników socjalnych”.

Grupą docelową projektu jest 6 000 pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z całej Polski w wieku 45+ pracujących w:

  • regionalnych ośrodkach polityki społecznej,
  • powiatowych centrach pomocy rodzinie,
  • ośrodkach pomocy społecznej,
  • domach pomocy społecznej,
  • placówkach specjalistycznego  poradnictwa, w tym rodzinnego,
  • ośrodkach wsparcia,
  • ośrodkach interwencji kryzysowej.

W projekcie weźmie udział 1 800 pracowników socjalnych (30% ogółu uczestników). Do kluczowych pracowników pomocy i integracji społecznej zaliczani są (zgodnie z SzOP PO KL):

  • główny specjalista,
  • starszy specjalista pracy socjalnej - koordynator,
  • starszy specjalista pracy socjalnej,
  • specjalista pracy socjalnej,
  • straszy pracownik socjalny,
  • pracownik socjalny,
  • aspirant pracy socjalnej.

Szkolenia zostaną zorganizowane w następujących 5 obszarach tematycznych:

OBSZAR I - szkolenia z systemów biurowych MS Office, tj.: Word, Excel, Power Point. Szkolenia dotyczą obsługi podstawowych programów biurowych wykorzystywanych do pisania pism, kalkulacji i prezentacji. W ramach obszaru każdy z uczestników odbędzie 3 szkolenia – osobno z każdego programu.

OBSZAR II - szkolenia z systemów webowych – podstawowe funkcjonalności WWW, skuteczne wyszukiwanie informacji, umiejętność tworzenia własnych stron z wykorzystaniem  szablonów, poznanie mechanizmów rządzących Internetem.

OBSZAR III - szkolenia z systemów obiegu dokumentów.

OBSZAR IV - szkolenia z systemów dedykowanych używanych w JOPS z zakresu świadczeń rodzinnych, stypendiów, dodatków mieszkaniowych, zaliczki alimentacyjnej. Szkolenia zostaną wykonane na aplikacjach użytkowanych w JOPS ze szczególnym uwzględnieniem podniesienia poziomu użytkowania wiedzy o aplikacjach a także ich wykorzystywaniu podczas codziennej pracy pracowników socjalnych.

OBSZAR V   - Szkolenia z narzędzi informatycznych takich jak podpis elektroniczny kwalifikowany i niekwalifikowany, jego zastosowanie. Umiejętności posługiwania się rzutnikiem, skanerem.

Szkolenie zostaną zorganizowane na terenie województwa lubuskiego w Gorzowie Wlkp. oraz Zielonej Górze. Uczestnik szkolenia deklaruje preferowane miejsce szkolenia w formularzu zgłoszeniowym.

Szkolenia rozpoczną się w II połowie 2013 roku (wrzesień), przewidywany termin zakończenia – grudzień 2014 roku.

Każdy uczestnik szkolenia będzie zobowiązany do uczestnictwa we wszystkich modułach czyli weźmie udział łącznie w 7 szkoleniach (w 3 szkoleniach w ramach obszaru
 I oraz po jednym szkoleniu w obszarach II – V) oraz otrzyma certyfikat potwierdzający uzyskanie kwalifikacji.

Uczestnicy w trakcie szkolenia będą mieli zapewnione wyżywienie, otrzymają zwrot kosztów dojazdu oraz będą mogli skorzystać z noclegu.

Szkolenia będą organizowane w salach komputerowych z dostępem do Internetu. Każde jednodniowe szkolenie (8 godzin szkol.) będzie prowadzone przez jednego trenera w przeciętnie 12-osobowych grupach, co umożliwi indywidualizację procesu szkolenia oraz dostosowanie do potrzeb osób w wieku +45. Szkolenia będą organizowane 1 raz w tygodniu.

Kryteria udziału w projekcie to : wiek +45 lat, deklaracja wykorzystywania technologii informatycznych na stanowisku pracy, oświadczenie w zakresie potrzeb szkoleniowych, z którego będzie wynikać potrzeba udziału w projekcie (powyższe informacje zawarte są w formularzu zgłoszeniowym).

Szczegółowe zasady rekrutacji zostaną ujęte w regulaminie rekrutacji uczestników projektu.

Rekrutację na szkolenia przeprowadza ROPS w Zielonej Górze. Osoby, zainteresowane uczestnictwem w szkoleniach zobowiązane są do wypełnienia oraz przesłania formularza zgłoszeniowego wraz z oświadczeniem kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, al. Niepodległości 36, 65-042 Zielona Góra w terminie do dnia 15 marca.

Informacji w powyższej sprawie udziela p. Izabela Siminska, tel. 068 323 18 85 lub email: i.siminska@rops.lubuskie.pl .

Zachęcamy Państwa do udziału w szkoleniach

Załączniki do pobrania:

Maj
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Multimedia