Top menu

VIII Lubuski Piknik Zdrowia – 17.06.2018 r.

W dniu 17 czerwca 2018 r. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze zorganizował po raz kolejny Lubuski Piknik Zdrowia. Impreza objęta była patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbiety Anny Polak i odbyła się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Dla osób biorących udział w Pikniku zapewniono bezpłatne korzystanie z oferty Ośrodka m.in. basenu olimpijskiego, basenu rekreacyjnego.

Piknik jest wspaniałą okazją do nawiązania nowych znajomości oraz zintegrowania się środowiska osób z niepełnosprawnością i ujawnienia ich talentów. Przykładem może być występ Pana Władysława Kaczmarka, który zaprezentował swoje umiejętności wokalne.

Podczas imprezy zrealizowano: 

Lubuski Piknik Osób Niepełnosprawnych – Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych.

Odbyły się występy artystyczne, Na stoiskach warsztatów terapii zajęciowej z: Krosna Odrzańskiego i Zielonej Góry mogliśmy podziwiać rękodzieła ich uczestników. Natomiast Zakład Aktywności Zawodowej ze Szprotawy w ramach swojej działalności przygotował słodki poczęstunek dla uczestników Pikniku.

Kampanię Społeczną „Stop Uzależnieniom” – Wydział Polityki Społecznej.

W ramach kampanii odbyły się porady terapeutyczne oraz quiz wiedzy - „Co jest zdrowe a co nam szkodzi”. Poprzez Kartę Lubuskiej Dużej Rodziny promowano model rodziny wielodzietnej i jej pozytywny wizerunek.

Promowano idee adopcji  - Ośrodek Adopcyjny w Zielonej Górze i Ośrodek Adopcyjny w Gorzowie Wlkp.

Na terenie imprezy powstał punkt informacyjno - konsultacyjny dla osób zainteresowanych adopcją. Promowano książkę „Nie z brzuszka, lecz z serduszka, czyli bajki o adopcji”, a w ramach zdrowej promocji idei adopcji pracownik Ośrodka Adopcyjnego w Zielonej Górze Pani Hanna Danak wzięła udział w biegu na 5 km o Puchar Marszałka Województwa Lubuskiego.

Impreza miała charakter plenerowy, zrealizowano szereg atrakcji dla całych rodzin m.in.: pływalnię, korty tenisowe, jazdę konną na lonży, całą masę atrakcji dla najmłodszych: balony, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, gry, zabawy, turnieje, występy artystyczne i także wiele atrakcji sportowych.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas !!!

Sierpień
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Multimedia