Top menu

Narkotesty dla lubuskich policjantów

W dniu 13 października br. odbyło się uroczyste przekazanie narkotestów Oratect ® III dla Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Tomasz Wontor oraz Dyrektor Departamentu Polityki Społecznej Jerzy Teichert przekazali 406 sztuk narkotestów na kwotę prawie 30 tys. zł na ręce Zastępcy Komendanta Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. - insp. Krzysztofa Kowalczyka oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji - mł.insp. Piotr Fliegera.

Narkotesty zostały zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego dla Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Testy poprawią bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przyczynią się do zwalczania przestępstw i wykroczeń narkotykowych wśród uczestników ruchu drogowego. Testy mają również za zadanie zniwelować w województwie lubuskim skutki patologicznych zachowań w zakresie narkomanii oraz zwalczać negatywne zachowania wśród użytkowników dróg.

Testy Oratect ® III służą do badania głównych grup narkotyków w ślinie. Niewielkie rozmiary i waga, łatwość obsługi oraz wysoka czułość testów Oratect ® III  – to ich atuty, które jednocześnie pozwalają na szybkie i higieniczne wykonanie badania w warunkach nie laboratoryjnych. Czas wykonania pojedynczego badania nie przekracza 10 minut.

Testy Oratect ® III zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym ułatwieniu wykonywania kontroli w każdych warunkach przez służby mundurowe – szczególnie polecane są one dla patroli Ruchu Drogowego kontrolujących kierowców, ale też przydatne mogą być np. dla patroli służby prewencyjnej. Zarówno test jak i próbnik znajdują się w jednym urządzeniu co pozwala wykonać pomiar bez użycia dodatkowych substancji.

Testy te jako jedyne, na chwilę obecną, spełniają wszystkie wymogi Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 czerwca 2003 r. (Dz. U. z 2003 r. nr 116, poz. 1104)  w sprawie wykazu środków działających podobnie do alkoholu oraz warunków i sposobu przeprowadzania badań na ich obecność w organizmie, a ich skuteczność została potwierdzona Świadectwem Dopuszczenia Typu wydanym przez Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie, potwierdzającym jednoczesne wykrywanie wszystkich w/w substancji.

Kwiecień
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Multimedia