Top menu

Konkurs "SENIORZY W AKCJI!" - przedłużony termin zgłaszania listów intencyjnych!

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" przedłużyło termin składania aplikacji i  zgłaszania listów intencyjnych do konkursu "Seniorzy w akcji" do 28 marca do godz. 23:59. 

Zgłoś swój pomysł na projekt społeczny, dopracuj go przy wsparciu ekspertów i zdobądź dotację.

Kto jest poszukiwany?

Aktywne osoby 60+ , które chcą połączyć rozwijanie własnych pasji i zainteresowań z działaniem na rzecz innych.

Animatorzy w wieku 18- 35 lat , które chcą wspierać działania międzypokoleniowe.

Pary międzypokoleniowe , które mają pomysł na projekt społeczny.

Konkurs skierowany jest do osób 60+ lub do par międzypokoleniowych , które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu. Poszukiwane są osoby, które pragną zdobyć nowe umiejętności, przydatne w swojej dalszej aktywności społecznej.  

Dotychczas Towarzystwo wsparło realizację ponad 300 projektów w całej Polsce.  Dotacje są przyznawane na realizację inicjatyw, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych. Wsparcie mogą uzyskać przedsięwzięcia opracowane przez osoby 60+ we współpracy z wybraną organizacją lub instytucją . Seniorzy mogą zgłosić projekt samodzielnie lub we współpracy  z osobą do 35. roku życia.

Konkurs realizowany jest w formule inkubatora – Towarzystwo stwarza przestrzeń do dopracowania i rozwijania pomysłów zgłoszonych na konkurs poprzez cykl warsztatów, wizyty studyjne oraz wsparcie trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów (warsztaty, konsultacje). Formuła konkursu jest przyjazna szczególnie dla osób i organizacji, które nie mają dużego doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów.

"Cieszy mnie moja przydatność. Staram się przekonywać ludzi, że potrafią więcej niż im się wydaje. Jestem pewna, że wartością jest bycie razem, wspólne działanie. Można czerpać z tego radość, satysfakcję i uczyć się zaufania do innych", Marta (60+), Bytów

Żeby się zgłosić należy wypełnić list intencyjny on-line .  Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie  "Seniorzy w akcji" .

Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem: KLIKNIJ TUTAJ  

W razie pytań, kontakt po nr tel:

22 396 55 16

22 396 55 19

Konkurs Seniorzy w akcji realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu Uniwersytety Trzeciego Wieku Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Styczeń
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Multimedia