Top menu

Program Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubuskiego

Jednym ze sposobów wpływania na wzbogacenie bazy sportowej województwa, obok realizacji programów unijnych jest program Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubuskiego. Dzięki środkom finansowym pochodzącym z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej możliwe jest podejmowanie przedsięwzięć związanych z modernizacjami, remontami i inwestycjami sportowymi.

Wojewódzki program rozwoju bazy sportowej powstaje w oparciu o zasady kwalifikowania zadań przygotowywane corocznie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 23 sierpnia 2010 r. w sprawie dofinansowania zadań ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej
(Dz. U. Nr 156, poz. 1051 z późn. zm.) - http://msport.gov.pl/fundusz-rozwoju-kultury-fizycznej-DIS

Według dotychczasowych zasad kwalifikowania zadań do „Wojewódzkich wieloletnich programów rozwoju bazy sportowej” opracowywanych corocznie przez MSiT, w programie mogły być ujmowane tylko te inwestycje , dla których inwestor posiadał dokument stwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością określone w ustawie „Prawo budowlane” z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 89, poz. 414 z późn. zm.), kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową, pozwolenie na budowę (ostateczną decyzję) oraz przedstawi:

  • pisemne zobowiązanie o zabezpieczeniu środków własnych na finansowanie zadania,
  • umowy zawarte przez inwestora z bankiem lub pożyczkodawcą albo wydane przez nich dokumenty potwierdzające zapewnienie udzielenia kredytu lub pożyczki,
  • dokumenty potwierdzające przyznanie dotacji z innych źródeł albo zapewnienie ich przyznania.

Dotychczas Ministerstwo Sportu i Turystyki za priorytetowe uznawało inwestycje:

  • budowa sal gimnastycznych na terenach tych gmin, które nie posiadają jeszcze tego typu obiektów, zgodnie ze „Strategią rozwoju sportu w Polsce do roku 2015 – Sprawne i Aktywne Społeczeństwo”,
  • budowa hal sportowych,
  • budowa krytych pływalni o wymiarach niecki nie mniejszej niż 25,0 x 12,5 m i głębokości

1,2 ÷ 1,8 m na terenach tych powiatów, które nie posiadają tego typu obiektów,

  • budowa terenowych urządzeń sportowych,
  • inwestycje, dla których wybrano wykonawcę,
  • inwestycje o krótkich cyklach realizacji,
  • inwestycje odtworzeniowe, podejmowane po zniszczeniach w wyniku klęski żywiołowej,
  • budowa pełnowymiarowych obiektów sportowych, tj. hal sportowych o wymiarach areny nie mniejszej niż 36,0 x 19,0 m, co umożliwia rozgrywki piłki siatkowej, koszykówki, tenisa itp.

Zasady kwalifikowania zadań do „Wojewódzkich wieloletnich programów rozwoju bazy sportowej”, które obowiązywać będą w nadchodzącym roku, mają zostać opracowane przez MSiT na początku 2012 r.

Wnioski – prośby o umieszczenie w wojewódzkim programie rozwoju bazy sportowej na lata 2012-2014 należy złożyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego do końca stycznia 2012 r. 

Kwiecień
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Multimedia